به گزارش وعده صادق "جیمز پ. تاكر " در مقاله‌ای در هفته نامه آمریكایی "آمریكن فری پرس " به بررسی جزئیات اجلاس گروه بیلدربرگ پرداخته است. وی می‌نویسد: در ایام پایانی نشست محرمانه در "وولیاژمنی " یونان، دستگاه تبلیغاتی بیلدربرگ برای آماده ساختن اذهان عمومی جهت پذیرش وزارت های جهانی خزانه و بهداشت و تسلیم حاكمیت آمریكا به دادگاه جنایی بین المللی كار می‌كرد

وی با اشاره به حضور پل وولكر، رئیس فدرال پیشین و عضو قدیمی كمیسیون سه جانبه،در نشست امسال بیلدربرگ معتقد است او آمده تا برای تشكیل پرونده وزارت خزانه جهانی زیر نظر سازمان ملل كمك كند: وولكر به عنوان مشاور ویژه رئیس جمهور اوباما در مورد فروپاشی اقتصادی معین شده بود. جیمز وولفنشتاین، رئیس سابق بانك جهانی و یكی از شخصیت های برجسته بیلدربرگ می گوید: "توصیه می كنم هر كسی در دنیا كه در زمینه ایجاد سیاست های جهانی فعالیت می كند با او گفتگو كند. "
نویسنده در ادامه می افزاید: حمایت تیموتی گایتنر، وزیر خزانه داری آمریكا، در نشست بیلدربرگ از وزارت خزانه جهانی و واحد پول جهانی از سوی واشنگتن تایمز محكوم شد. تایمز در سرمقاله خود بدون اشاره به بیلدربرگ نوشت: "تیموتی گیتنر از رد واحد پول جهانی خودداری كرد... این نشان می دهد كه دولت اوباما از متمركز سازی بزرگ در مقیاس ملی و جهانی حمایت می كند. "
به نوشته تاكر نیكولاس ساركوزی رئیس جمهور فرانسه یك پیشنهاد قاطعانه برای "حاكمیت جهانی " به یكی از حضار بیلدربرگ ارسال كرده است: او به "پیشرفت " در حاكمیت جهانی اشاره كرده و خواستار "افزایش سطح سرمایه گذاری " در صندوق پول جهانی (IMF) شده بود. بیلدربرگ می خواهد IMF به وزارت خزانه جهانی تبدیل شود.
وی سپس به سخنان دبلیو. رو جان ،رئیس و مدیر عامل شركت اكسلون (Exelon)، در باشگاه ملی مطبوعات (NPC) در واشنگتن میپردازد. وی از طرف بیلدربرگ و درحالی كه نشست در یونان در جریان بود گفت:
"مسیر به سمت آینده ای با كربن پایین، مسیری طولانی است. باید پیشروی را هم اكنون آغاز كنیم. " بیشتر نیروی اكسلون از طریق انرژی هسته ای تولید می شود نه زغال. وی با تكرار ادعای بیلدربرگ مبنی بر اینكه گرم شدن جهان یك خطر بهداشتی است گفت "ما به حدود 12 میلیون نفر خدمت می كنیم. "

به نظر نویسنده ایجاد دادگاهی جهانی از دیگر خواسته های اعضای بیلدر برگ است كه در نوشته جیمی لی هوگلند، در روزنامه واشنگتن پست (تحت كنترل بیلدربرگ) آن را میتوان دید. هوگلند كه از شاگردان قدیمی بیلدربرگ است یك هفته پس از دریافت دستوراتش از وولیاژمنی نوشت: دنیا به یك نظام جدید دادگاه های امنیت ملی نیاز دارد كه بتوانند جنایات فراملی را تعقیب كرده و در مورد آنها حكم صادر كند... نیاز به چنین دادگاه هایی باید برای همه روشن باشد. وی خواستار "یك كنفرانس چندین ساله " برای نیل به اهداف "فراملی " شد.
وی همچنین سرمقاله روزنامه پست در 25 ماه می را كه "از كشورها خواسته بود شیوع های جدی و غیرعادی "آنفولانزای خوكی " را در ظرف 24 ساعت به سازمان بهداشت جهانی گزارش كنند. " حمایت آگاهانه از تقاضای بیلدربرگ برای به وحشت انداختن مردم به منظور پذیرش سازمان بهداشت جهانی به عنوان یك وزارت جهانی بهداشت عنوان میكند.
وی می افزاید: دو روز پس از اینكه بیلدربرگ نشست محرمانه خود را به پایان رساند، روزنامه پست از روی فرمانبرداری با انعكاس ادعاهای نادرست كارل بیلت (Carl Bildt)، وزیر امور خارجه سوئد، موضوع "گرم شدن جهانی " را اتخاذ كرد، و به عنوان دلیلی برای ایجاد وزارت جهانی بهداشت، "گرم شدن جهانی " را به "آنفولانزای خوكی " افزود. دیوید فارنتولد از روزنامه پست در 19 ماه می به دروغ گزارش كرد كه در بین دانشمندان "اتفاق نظر " وجود دارد كه انتشار گازهای گلخانه ای از جانب انسان باعث یك افزایش طولانی مدت خطرناك در دمای جهان می شوند. اما همانطور كه خود او مطمئنا می بایست بداند، چنین اجماعی وجود ندارد.
وی با ذكر این نكته كه گزارشات كنفرانس جهانی زمین شناسی و گروه های دیگری از این قبیل نشان می دهند كه اكثریت كارشناسان ادعاهای "گرم شدن جهانی " را رد می كنند، می نویسد: بیش از 31000 دانشمند طوماری را كه در مورد گرم شدن جهانی ابراز تردید میكرد امضا كرده اند. جان كولمن موسس كانال هوا می گوید گرم شدن "بزرگترین فریب تاریخ " است.
در واقع دمای زمین از 1998 رو به كاهش بوده است.مركز ملی داده های یخ و برف گزارش كرد كه در آوریل امسال بیش از تمام آوریل های دیگر از سال 2003 روی دریای شمال یخ وجود دارد.
اما با وجود این رهبران تجارت جهانی كه در 25 ماه می در كوپنهاك دیدار كردند، شعار گرم شدن جهانی بیلدربرگ را اتخاذ كردند. آنها از حكومت های ملی خواستند كه به پیمان تهیه شده از سوی سازمان ملل برای تنظیم گازهای گلخانه ای كه امیدوارند تا ماه دسامبر آماده شود، بپیوندند. سازمان ملل محدودیت هایی در مورد دی اكسید كربن وضع خواهد كرد و سپس برای شركت هایی كه سهم هر كدامشان از گازهای منتشر شده مشخص شده باشد مجوز هایی را صادر خواهد كرد. سهم های استفاده نشده می توانند به شركت های دیگر واگذار شوند.

وضع مالیات مستقیم بر انتشار كربن از سوی سازمان ملل ، دیگر خواسته شركت كنندگان بیلدربرگ است: بیلدربرگ از گذشته طرفدار وضع مالیات مستقیم از جانب سازمان ملل برای استخراج هر بشكه نفت بوده است. آنها می گویند یك مالیات مستقیم بر مردم جهان، نقش سازمان ملل به عنوان یك حكومت جهانی را بهبود خواهد بخشید. چنین مالیاتی برای چندین سال در سازمان ملل بلاتكلیف بوده است، اما رسانه های آمریكایی این موضوع را از مردم پنهان می كنند.
به اعتقاد نویسنده رئیس جمهور آمریكا چاره ای جز اطاعت از تصمیمات بیلدربرگ ندارد هنگامی كه می بینیم ریچارد هلبروك، نماینده ویژه وزارت خارجه و از شركت كنندگان قدیمی، به بیلدربرگ اطمینان داد كه رئیس جمهور اوباما "پذیرای " دیدگاه های آنهاست.
این مسئله نگرانی رون پل نماینده جمهوریخواه مجلس از تگزاس را نیز برانگیخته است:
"تنها چیزی كه مرا نگران می كند این است كه افرادی كه اطراف اوباما یا بوش را گرفته اند از یك دیدگاه فلسفی نشات گرفته اند و سازمان های خودشان را دارند -كمیسیون سه جانبه، CFR و بیلدربرگ ها- و بسیار با تجربه هستند. بزرگترین نگرانی من این است كه آنها مكتب اقتصادی كینز، سیاست مداخله گری و برنامه ریزی برای جهان را دنبال می كنند. "
مقاله آمریكن فری پرس ضمن اشاره به این كه میلیاردرها با ایجاد موسسات خیریه، از مالیات بر درآمد طفره می روند، با آخرین بند از گفته های نماینده جمهوریخواه در آمریكا پایان می یابد كه: "من فكر نمی كنم این تنها اوباما باشد، دولت چه در دست دموكرات ها باشد یا جمهوریخواهان، گلدمن ساكس كسی را در وزارت خزانه داری خواهد داشت. و بانك های بزرگ كسانی را در بانك مركزی دارند. و آنها نیز اشخاصی بین المللی هستند ... و با صندوق پول جهانی در ارتباط هستند. آنها به یك حكومت قدرتمند مركزی اعتقاد دارند و ما بر عكس آن. "